OMSÆTNING (x1000 DKK)
OVERSKUD (x1000 DKK)
ANSATTE
Stefan Persson Måleri AB
Regnskabstal (x1000 DKK)
| Regnskabstal | 2024/12 | 2023/12 | 2022/12 |
| Omsætning |
651
|
508
|
584 |
| Finansielle omkostninger |
0
|
0
|
0 |
| Resultat før skat |
275
|
182
|
117 |
| EBITDA |
235
|
159
|
117 |
| Balancesum |
1.373
|
1.098
|
1.120 |
| Omsætningsaktiver |
1.373
|
1.098
|
1.120 |
| Kortfristet gæld |
132
|
124
|
95 |
| Egenkapital |
886
|
828
|
815 |
| - selskabskapital |
32
|
34
|
33 |
| Antal ansatte (middeltal) |
1
|
1
|
1 |
Nøgletal
| Regnskab | 2024/12 | 2023/12 | 2022/12 |
| Soliditet |
64,5%
|
75,4%
|
72,8% |
| Omsætning pr. ansat |
651
|
508
|
584 |
| Overskud i procent af omsætning |
42,2%
|
35,8%
|
20,0% |
| Afkastningsgrad (ROA) |
20,0%
|
16,6%
|
10,4% |
| Likviditetsgrad |
1040,2%
|
885,5%
|
1178,9% |
| Egenkapitalforrentning (ROE) |
31,0%
|
22,0%
|
14,4% |
| Ændring omsætning |
159
|
-79
|
-118 |
| Ændring omsætning % |
32%
|
-13%
|
-17% |
| Ændring antal ansatte |
0
|
0
|
0 |
| Ændring antal ansatte % |
0%
|
0%
|
0% |
Samlet værdi af den offentlige salg
| Regnskab | 2024/12 | 2023/12 | 2022/12 |
| Samlet værdi af den offentlige salg |
0
|
0
|
0 |
Regnskabstallene er omregnede til aktuel valuta ifølge kursen pr. regnskabsdato. Kilde for valutakurser: Sveriges Riksbank
Regnskabsoplysningerne er indhentet direkte fra virksomhederne eller fra Creditsafe.